To takie proste!
Samorządowe Przedszkole w Tokarni
Strona głowna  /  Archiwum wydarzeń
Archiwum wydarzeń
  ROK SZKOLNY 2012/2013
 
Wizyta POLICJANTA w przedszkolu
W dniu 14 czerwca nasze przedszkole odwiedził bardzo ważny gość, był to Pan policjant. Opowiadał o tym jak bezpiecznie spędzić wakacje i sprawdzał wiedzę naszych dzieci na temat bezpieczeństwa na drodze.
Przedszkolaki naprawdę świetnie odpowiadały.
 
 
(zdjęcia w galerii)

 
ŚWIĘTO MAMY
W dniu 24 maja w naszym przedszkolu dzieci z grupy Misie, Rybki oraz Kangurki gościły swoje Mamusie na uroczystym spotkaniu z okazji ich święta.
Starsze grupy Smerfy oraz Pszczółki zaprosiły swoje Mamusie dnia 28 maja na występ.
Serdecznie dziękujemy Mamom za przybycie.
 
 
 
 (więcej zdjęć w galerii)

 
 
ZIGGY W PRZEDSZKOLU

Przyjaciel z kosmosu ZIGGY odwiedił wszystkie dzieci w naszym przedszkolu, prowadził zabawy oraz quizy w języku angielskim.
 
 
 
 
 
(zdjęcia w galerii)
 

 
Spotkanie z uczniami Szkoły Muzycznej  z Myślenic

W dniu 08.05.2013r. nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Szkoły Muzycznej    z Myślenic, zainteresowanie dzieci wzbudziła różnorodność instrumentów oraz ich piękne brzmienie.
Goście pokazali sposób gry na różnych instrumentach t.j. gitara, saksofon, akordeon, flet, klarnet, pianino oraz skrzypce.
 
(więcej zdjęć w Galerii)

 
 Kosmetyczka w naszym przedszkolu

24 kwietnia 2013 roku nasze przedszkole odwiedziła mama dziwewczynki z grupy MISIE, która jest kosmetyczką i ma swój własny salon.
Opowiedziała o pracy w tym zawodzie, pokazała maseczki i co najważniejsze dla dziewczynek pomalowła chętnym paznokcie.
Oto zdjęcia.
 
 
 
 

 
 NATURALNE SPODOBY ZAPOBIEGANIA CHOROBOM czyli promowanie zdrowego stylu życia.
W dniu 11.04.2013r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielkami służby zdrowia, na którym omówione zostały tematy związane z zachowaniem dobrej kondycji fizycznej, zasadami zdrowego żywienia dzieci.
 
         Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. To, co jemy, wpływa bezpośrednion na samopoczucie i ważne czynności naszego organizmu. Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują późniejsze zachowania. Dieta naszych dzieci powinna być zróżnicowana odżywczo, odpowiednia dla danego wieku, różnorodna i oparta o produkty jak najmniej przetworzone - naturalne i wysokiej jakości. Jadłospisy dla dzieci powinny uwzględnaić zasady zdrowego, naturalnego odżywiania zgodnie z piramidą żywienia. Posiłki powinny zawierać produkty ze wszystkich grup: zbożowe, warzywa i owoce, produkty białkowe, cukry i tłuszcze. Złe nawyki żywieniowe wyniesione z okresu dzieciństwa mogą bowiem przyczyniać się do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych, np. nadciśnienia, miażdżycy, chorób układu krążenia lub otylości. Dlatego tak ważne jest odpowiednio wczesne zaznajamianie dzieci z zasadami zdrowego odżywiania.
 
 
 
 


ŚNIADANIE WILEKANOCNE
 
 Już niedługo Wielkanoc...
W naszych domach, właśnie wielkanocnym śniadaniem rozpoczniemy  radosny czas świętowania. To okazja do rodzinnego spotkania, podzielenia się jajkiem, spędzenia czasu z najbliższymi. Co roku, na krótko przed wiosennymi świętami, dzieci wraz z paniami zasiadają do wielkanocnego śniadania. Tak było także 23,03,2013r. gdzie w klimacie pisanek, kurczaczków, szyneczki, jajeczka, chrzanu oraz babki wielkanocnej  dzieci przypominały sobie znaczenie obchodzenia Świąt Wielkanocnych i symboli z nimi związanych.

 
 

 

 

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie zbiórki zużytych baterii, zebraliśmy aż 37kg baterii, co można zaliczyć do jednego z najlepszych wyników.
Nagrody zostaną przyznane w późniejszym terminie, o czym poinformujemy.
 
Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie w akcję.
 
 

 
POWITANIE WIOSNY

Przygotowania do tego dnia rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas spacerów, szukaliśmy oznak wiosny, poznaliśmy wiersze, piosenki o tematyce nadchodzącej pory roku. Szczególnie dużo radości sprawiło nam wspólne wykonanie Marzanny. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21marca 2013r.  spotkaliśmy się z Marzanną  na placu przedszkolnym. 

Następnie przeszliśmy w korowodzie nad rzekę żegnając Marzannę - słomianą pannę, która dała miejsce wiośnie.
 

 
AKADEMIA ZDROWIA

Na wiele potrzebnych nam rzeczy możemy poczekać. Dziecko nie może. Właśnie teraz formują się jego kości, tworzy krew, rozwija umysł. Nie możemy mu powiedzieć: jutro!!!... Jego imię brzmi: Dzisiaj!”

Gabriela Mistral


W dniu 12 marca 2013r. w przedszkolu odbył się przegląd recytatorski pt. "Akademia Zdrowia" . Przedszkolaki deklamowały wierszyki dotyczące promowania postaw prozdrowotnych, właściwego odżywiania, zachowania higieny oraz odpowiedniaj kondycji fizycznej.

Po występie każda grupa otrzymała dyplom od Pani Dyrektor, jako wyróżnienie za piękne występy wszystkich dzieci.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teatrzyk pt. W Bałwankowie

W ostatnie dni zimy, nasze RYBKI przygotowały teatrzyk, na który zaprosiły najmłodszą grupę MISIE. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, nagrodziły swoje koleżanki i kolegów ogromnymi brawami.
Dziękujemy paniom za zorganizowanie występu w zimowym akcencie.
 
 


Wizyta pani pielęgniarki w przedszkolu
 
Na zaproszenie naszych pań 28 lutego przedszkole odwiedziła pani pielęgniarka, która opowiedziała o swojej pracy w Ośrodku Zdrowia oraz w szkole, rozmawiała z dziećmi o zasadach higieny, zdrowego żywienia, a także właściwego dbania o postawę ciała.
Pokazała również w jaki sposób  mierzymy ciśnienie krwi.
 
 
 
 

 
Walentynki
 
Z okazji Walentynek 14 lutego w naszym przedszkolu została przedsztawiona bajka Braci Grimm pt. Trzy Świnki, którą przygotowali dla dzieci pracownicy przedszkola. Był to bardzo wspaniały występ naszych pań, po których dzieci nagrodziły aktorów ogromnymi brawami.
 
 

 
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU
 
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się
7 lutego 2013r.

Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Dziewczynki ubrane były w długie balowe suknie księżniczek czy też dam dworu, zaś chłopcy najczęściej wybierali strój Batmana, Spidermana, Pirata i Kowboja. Podczas trwania zabawy odbyły się różne zabawy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem balu.
 
 
 
 
 
                                                                         (więcej zdjęć w galerii)

 
Dzień Babci i Dziadka
 

Dziś Dzień Babci Dziadka.
Oj, to dla nas świetna gratka,
Święto dla nich wyprawiamy
na przedstawienie zapraszamy!
 
Ten wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu obchodzony był 01.02.2013r. w GOK-u. Każda grupa zaprezentowała montaż słowno-muzyczny oraz tańce dla kochanych babć i dziadków. Starszaki przedsztawiły również "Jasełka" . Były życzenia i piękne upominki. Babcie i Dziadkowie z zachwytem wpatrywali się w swoje pociechy. Po czym głos zabrała Pani Dyrektor Maria Pieron składając najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego święta. Słodką niespodziankę przygotowali rodzice zapraszając wszystkich zgromadzonych na słodki poczęstunek. Zaproszeni goście dzielili się swoimi wrażeniami. Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
SPOTKANIE PRZY CHOINCE
 
Najmłodsza grupa MISIE miała zaszczyt gościć swoich rodziców na spotkaniu choinkowym w dniu 30.01.2013, na którym dzieci przedstawiły scenkę bożonarodzeniową wraz z kolędami i pastorałkami.
 
 

 
SPOTKANIE NOWOROCZNE W GRUPIE "RYBKI"

W dniu 30.01.2013 w grupie czterolatków odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym dzieci wystąpiły z świątecznymi wierszykami, a także grały na instrumentach i kolędowały. Dziękujemy rodzicom za przybycie.
 
 
 

 
 Wizyta kolędowa w przedszkolu
 
W dniu 29.01.2013r. nasze przedszkole odwiedził ksiądz proboszcz parafii Tokarnia Jerzy Wyporek. Dzieci brały udział w modlitwie, śpiewały kolędy, a także chętnie rozmawaiały z księdzem.
 
 
 

 
SPOTKANIE NOWOROCZNE
 
Dnia 10,01,2013r. w grupie "Kangurki" obyło się spotkanie noworoczne z rodzicami. Przedszkolaki przedstawiły piękny program artystyczny z świątecznym akcentem oraz życzeniami, który został nagrodzony brawami. W tle brzmiały piękne koledy oraz pastorałki.
Dla gości został również przygotowany słodki poczęstunek.
 
 
 
 
 
 

 
WIGILIA 2012
 
W piątek 21 grudnia w naszym przedszkolu był wyjątkowy dzień. Dzieci obejrzały przedstawienie jesełkowe w  wykonaniu grupy Smerfów, a także same mogły zaśpiewać kolędę i złożyć wszystkim przedszkolakom świąteczne życzenia.
Przedz obiadem wigilijnym odbyło się także wspólne kolędowanie przedszkolaków z gwiazdą betlejemską.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A teraz nadszedł czas na życzenia i pyszny barszczyk...
 
 
 
 
 
 
 
Za kolędę dziekujemy:)
 
 

 
Spotkanie opłatkowe
 
W środę 19 grudnia w grupie Pszczółek oraz w grupie Smerfów odbyło się spotkanie opłatkowe, na które licznie przybyli rodzice chcąc zobaczyć swoje pociechy, które wspólnie ze swoimi paniami przygotowały i przedstawiły "Jasełka".
Spotkanie odbyło się w ciepłej i miłej atmosferze.

Pszczółki...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A teraz czas na Smerfy...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Góra Grosza 2012

Nasze Przedszkole wzięło udział w akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka.

Akcja przeprowadzana była przez zbiórkę monet do skarbonki, która znajdowała się w holu przedszkolnym.

Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Dzieci zaangażowały swoje rodziny w zbieranie monet i przyniosły do przedszkola skarbonki, z których aż wysypywały się grosiki.
 
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zrozumienie i pomoc.
 
Zebraliśmy kwotę 250,5zł.
 
 
 

Dnia 7.12.2012 r., nastąpił finał akcji, czyli uroczyste sypanie Góry Grosza.
 
 
 
 
 

 
Mikołąj w naszym przedszkolu
 
W czwartek, 6 grudnia, wszystkie dzieci w Samorządowym Przedszkolu w Tokarni z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.  

Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Jak co roku w godzinach rannych w asyście swoich wspaniałych pomocników przybył do przedszkola św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci
cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy,  które specjalnie dla Niego przygotowały. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Górnik w przedszkolu
Jak co roku 4 grudnia do naszego przedszkola zawitał górnik w stroju galowym, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur z czapką i pięknym pióropuszem. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało cukierka od naszego wspaniałego gościa.
 

 
Dzień Pluszowego Misia

Przedszkolaki z naszego przedszkola 26 listopada obchodziły Dzień Pluszowego Misia, odbyły się zabawy ze swiomi ulubionymi pluszakami, poznawanie historii prawdziwych misiów, a także piosenki o Pluszowym Misiu;)
Oto kilka zdjęć:
 
 

 
Andrzejki 2012
 
 
W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci naszego przedszkola w Tokarni. W czwartek, 22 listopada w placówce zorganizowano tradycyjne Andrzejki. Na uroczystości pojawił się tajemniczy gość - Iluzjonista, który przy pomocy rekwizytów pokazał nam wszystkim prawdziwe czary, dzieci a także nasze panie nagradzały sztuczki ogromnymi brawami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku.
 
 
 
 
 
 
 
 


Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W najmłodszej grupie MISIE 13 listopada odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Wszystkie dzieci bardzo dzielnie uczestniczyły w tak ważnym dla nich wystąpieniu, pięknie śpiewały, a także mówiły wierszyki, z dumą przyjmowały medale oraz dyplomy pasowania. Specjalnie na tą okazję nasze Misie nauczyły się grać na bębenkach.
 
Jadą MISIE...
 
 
 
 
 
 
 
 

 
ŚWIĘTO PSZCZÓŁEK

6 listopada  sala Pszczółek zamieniła się w prawdziwy ul. Wszystkie dzieci przebrały się w piękne czarno - żółte stroje,  najmłodsze Pszczółki zostały pasowane na starszaka. To było prawdziwe słodkie święto Pszczółek z udziałem najsłodszego miodku...
 
 
 
 
 

 
DZIEŃ KANGURKA

W grupie Kangurki dzieci również miały swój wyjątkowy dzień, odbyło się pasowanie na Kangurka nowych przedszkolaków, do wykonania były równiez bardzo trudne zadania t.j. picie soku z cytryny, a także kangurze pląsy i skoki w rytmie disco.
 
 
 
 
 

 
ŚWIĘTO RYBEK

6 listopada w grupie 4-latków odbyło się wielkie świetownie, każde dziecko było pasowane przez Panią Dyraktor na przedszkolaka, a także oficjalnie została nadana nazwa grupy RYBKI. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku;)
 
 
 
 
 
 

 
 DZIEŃ SMERFA
 31 października w grupie Smerfów odbył się wielki bal z udziałem wszystkich smerfów z naszego przedszkola, dzieci miały piękne stroje, a główną atrakcją było pojawienie się Papy Smerfa, który bawił się razem z nami.
 

Jeden chłopczyk Kacperek Bierówka został pasowany na Smerfa, przez specjalnego gościa Papę Smerfa.
 

I otrzymał SMERFNY DYPLOM

NA ZAKOŃCZENIE WSPANIAŁEJ ZABAWY WSZYSTKIE SMERFY SKOSZTOWAŁY PYSZNEGO SMERFNEGO POCZĘSTUNKU PRZYGOTOWANEGO PRZEZ SWOJE KOCHANE PANIE SMERFETKI;)

 
Zabawy z Jesienią
 
 
      W dniach 22 i 23 października w naszym przedszkolu odbyły się zabawy z Panią Jesienią. Grupa Smerfów wraz z grupą Pszczółek urządziły jesienne grillowanie, w którym odbyły się zabawy ruchowo - taneczne "Jesienne Korowody", quiz przyrodniczy, a także pieczenie kiełbaski.
 
 
 
Kiełbaski były pyszne;)
 
Smerfy i Pszczółki z Panią Jesienią
 
       Grupy młodsze, a więc Kangurki, Rybki i Misie na zaproszenie Pani Jesieni wybrały się do przedszkolnego parku, aby tam urządzić gry i zabawy o tematyce jesiennej, tańce i piosenki dla Pani Jesieni, budowanie kopca z liści, a na koniec dzieci mogły poczęstować się słodkim ciasteczkiem, który przygotowała dla nich Pani Jesień jako nagrodę, za wykazanie się umiejętnościami i wiedzą na temat jesieni.
 
Wystawa z liści przygotowana przez Kangurki
 
Budowanie kopca
 
 
Kangurki z Panią Jesienią
 
Misie i Rybki z Panią Jesienią
 
Zabawy z chustą animacyjną
 
 
Szaleństwo z kolorowymi liśćmi
                                                                                                                                 (więcej zdjęć w galerii)

ROK SZKOLNY 2012/2013

 
"Laureat wśród przedszkolaków"
 
          W dniu 22 stycznia nasz przedszkolak - Maciuś Funek z grupy Piratów zajął I miejsce w przeglądzie kolęd i pastorałek organizowanym w Sułkowicach. Laureat wykonał utwór pt. "Gdy zapada grudniowa noc" i wygrał
w kategorii: przedszkola - soliści. Gratulacje!
 
 
 
 

 
"Bal karnawałowy"
 
            Bajecznie i kolorowo było w naszym przedszkolu podczas balu, który odbył się w czwartek. Wszystko za sprawą dzieci, które miały okazję aby przebrać się w swoja ulubioną postać bajkową. Najwięcej było księżniczek i piratów, powodzeniem cieszyły się również stroje wróżek, policjantów i kowbojów. Dzieci bawiły się w rytmie muzyki, brały udział w różnych konkursach i zabawach.
          Niespodzianką było przedstawienie pt.: "Czerwony Kapturek", w którym aktorami byli nauczyciele i personel przedszkola.
 
 
                                                          
 
 
         Więcej zdjęć w galerii
 
 

 
"Dzień Babci i Dziadka"
 
            Babcie i Dziadkowie zajmują w naszych sercach szczególne miejsce. Są symbolem ciepła, zrozumienia i życiowej mądrości. Ich święto jest jedną z lepszych okazji, aby podziękować im za: opiekę, bezwarunkową miłość, a przede wszystkim za to, że są.
           Aby uczcić ten wyjątkowy dzień przedszkolaki zaprosiły swoich bliskich na uroczysty program artystyczny, do którego wytrwale się przygotowywały. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Nie zabrakło także tańców ludowych ("Polka","Krakowiak") i nowoczesnych.
 
 
 
          Po części artystycznej miał miejsce słodki poczęstunek, podczas którego dzieci wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki. 
           Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom, za liczne przybycie i związane z nim wzruszające chwile!
 
                                                                                                                  Więcej zdjęć w galerii
 

 
 Spotkania noworoczne z Rodzicami
w naszym przedszkolu
 
 
Grupa Kangurków
 
             W dniu 11 stycznia w grupie "Kangurków" odbyło się spotkanie noworoczne z udziałem Rodziców. W trakcie spotkania Rodzice mieli okazję wykonać wraz ze swoim dzieckiem pracę plastyczną ("Cztery pory roku"), dowiedzieć się co miłego spotka ich w roku 2012, a także zamieścić życzenia na serduszku dla swojej pociechy. Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku:)
 

                                                                   więcej zdjęć w galerii

Grupa Pszczółek
 
         W dniu 13 stycznia w grupie Pszczółek odbyło się spotkanie noworoczne dla Rodziców. Dzieci przygotowały "Jasełka" które zaprezentowały przed swoimi bliskimi. Po występie przyszedł czas na słodki poczęstunek, który własnoręcznie wykonały "Pszczółki" :)
 
 
                                     więcej zdjęć w galerii
 
Grupa Piratów
 
        Przedstawienie jasełkowe pt.: "Wśród nocnej ciszy..." mieli okazję obejrzeć Rodzice dzieci z grupy "Piratów". Spotkanie noworoczne w tej grupie odbyło się 20 stycznia. Po przedstawieniu odbył się słodki poczęstunek.
 
                                                   więcej zdjęć w galerii
 
 

 
"Góra grosza"
 
         Serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za ogromny wkład podczas ogólnopolskiej akcji: "Góra Grosza" dla wszystkich dzieci i ich rodzin, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi naszego przedszkola. Dziękujemy w imieniu dzieci, do których ta pomoc dotrze.
        Udało nam się zebrać rekordową kwotę: 768,91 groszy!
        Dziękujemy za okazane serce!
 
 
 
 
 
 
 

 
 Wigilia przedszkolna
 
          Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu. Każdy czeka na nią z niecierpliwością, zwłaszcza gdy z przedszkolnej kuchni roznoszą się wspaniałe zapachy przygotowywanych potraw. Tradycyjnie, przed posiłkiem, wszyscy składamy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Następnie siadamy przy odświętnie nakrytych stołach, aby zjeść razem posiłek. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego kolędowania.
 
 
 
                                                                  Więcej zdjęć w galerii
 

 
"Przy choince" - spotkanie z Rodzicami.
 
         W dniu 16.12.2011r. odbyło się spotkanie z Rodzicami w grupie Misiów. Dzieci zaprezentowały taniec do piosenki "Gwiazdeczka". Następnie wspólnie z rodzicami ozdabiały świateczne choinki za pomocą różnych materiałów plastycznych.
         Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku - samodzielnie wykonanego przez dzieci. Wspólne kolędowanie i życzenia wprowadziły wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.
 
 
 
                                                                                                                          Więcej zdjęć w galerii
 

 
Spotkanie z Mikołajem
 
        Święty Mikołaj jest najbardziej oczekiwanym gościem w naszym przedszkolu. W tym roku odwiedził nas dokładnie w dniu swoich imienin - 6 grudnia. Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem - Aniołkiem odwiedził wszystkie grupy. Zanim rozdał prezenty wysłuchał przygotowane przez dzieci piosenki i wierszyki. Bardzo dziękujemy kochany Mikołaju za Twoje przybycie i piękne prezenty!
 
 

 
"Andrzejki  - dzień wróżb i czarów"
  
          "Andrzejki" to wieczór wróżb odprawianych w wigilię Świętego Andrzeja, tj. z 29 na 30 listopada. Według wierzeń naszych przodków ta właśnie noc miała magiczną moc i pozwalała poznać czekającą przyszłość.
            Andrzejkowe wróżby i zabawy stały się tradycją również w naszym przedszkolu. Lanie wosku przez zaczarowany klucz, wróżby dotyczące wykonywanego w przyszłości zawodu, tańce na gazecie, wróżenie z dłoni oraz wiele innych atrakcji sprawiły, że ten dzień był wyjątkowo magiczny i wyjatkowy.
 
 
 Co mnie czeka w przyszłości?
 
 
Taniec na gazecie
                                                                                
 

 
"Pasowanie na przedszkolaka i starszaka"  
 
                W dniu 9.11.2011r. w przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka i starszaka. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i upominek w postaci przypinki z nazwą i logo grupy.
           Zanim to jednak nastąpiło  przedszkolaki, małe i duże, musiały wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami (picie soku z cytryny, śpiewanie piosenek, odgadywanie zagadek). Nie mogło zabraknąć także słodkiego poczęstunku i zabaw
w rytmie tanecznej muzyki. 
 
 
 
 Grupa Piratów
 
 

Grupa Pszczółek
 
 
 
Grupa Kangurków
 
 
Grupa Misiów
 
 
 Grupa Smerfów
 
         W dniu 9.11.2011r. sala dzieci z grupy IV zamieniła sie w smerfną krainę. Wraz z Papą  Smerfem i Smerfetką świeżo upieczone smerfiki rozwiązywały smerfne zagadki, uciekały przed złym czarodziejem - Gargamelem i bawiły sie w rytm smerfnych hitów.
 
                                                                                                                                             Więcej zdjęć w galerii

 
 
Wizyta żołnierza
 
 
      W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości odwiedził nas zawodowy żołnierz. Dzieci były bardzo podekscytowane tym spotkaniem, zwłaszcza, że miały wyjątkową okazję, aby przymierzyć m.in. beret, hełm i maskę. Nie mogło także zabraknąć nauki musztry i marszu.
       Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca żołnierza oraz jakie warunki należy spełnić, aby nim zostać. 
      
      
                                                                    Więcej zdjęć w galerii
  
 
Wycieczka do ZOO
 
            W dniu 31. 05. 2011r. odbyła się autokarowa wycieczka do krakowskiego ZOO. Uczestnikami wycieczki były głównie dzieci młodsze. Świetna pogoda i humory towarzyszyły nam przez cały dzień. Już sam przejazd autokarem był dla małych przedszkolaków czymś nowym i atrakcyjnym. Największym zainteresowaniem na terenie ZOO cieszył się oczywiście król zwierząt - lew. Dzieci chętnie obserwowały także małpy, zwłaszcza atrakcyjne pod względem wyglądu i zachowania - pawiany .
  
 

                                                                                                           

 
 
 
Witaj wiosno!
 
 
"Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno.
 
 
Zrób miejsce wiośnie!
 
 
Uciekaj, gdzie pieprz rośnie!"
 
 
 
            Tymi słowami dzieci z naszego przedszkola pożegnały zimę. Według zwyczajów kukłę marzanny wykonywano ze słomy, owijano ją białym płótnem, a nastepnie zdobiono koralikami i wstążkami. Tradycja nakazywała, aby dziecięcy orszak,  z marzanną oraz gałązkami jałowca w rękach,obszedł wszystkie domy we wsi. Wieczorem kukłę przejmowała młodzież, która wyprowadzała marzannę poza granice wsi. Tam ja podpalano i wrzucano do wody.
 
 
 
 
 
 
 

Ostatnia aktualizacja: 2014-01-15